تور آمریکای جنوبی

جاذبه های گردشگری کنیا

جاذبه های گردشگری کنیا

کنیا کشوری بسیار زیباست، در این مطلب به بررسی جاذبه های گردشگری کنیا می پردازیم. شاید هیچ جای دیگری در این سیاره چنین روح ماجراجویی و عاشقانه ای را تداعی نکند. تنوع کارهایی که باید یک توریست انجام دهد، همه بازدیدکنندگان را خیره می کند. در تور کنیا نارون اکوتور، از مهم ترین دیدنی های کنیا می توانید بازدید کنید.

بازدید از پارک های ملی کنیا، همه را بهت زده می کند. در طول سفر به ماسای مارا، انبوهی از حیوانات وحشی را ببینید که در سراسر ساوانا جولان می دهند. ممکن است با یک فیل در آمبوسلی روبرو شوید. یا از مشاهده دریاچه ناکورو که با هزاران فلامینگو پر شده است شگفت زده شوید. در سرزمین غرق آفتاب کنیا، مهم ترین قبایل آفریقا مانند قبیله ماسایی، کیکویو و سامبورو وجود دارند که هنوز آداب و رسوم سنتی خود را حفظ کرده و در هماهنگی نسبی با جهان طبیعی زندگی می کنند. در ادامه به شرح این جاذبه های گردشگری کنیا می پردازیم.

 

در کنیا کجا برویم؟

فراتر از پارک های سافاری معروف جهان، گنجینه های ساحلی نیز در کنیا وجود دارد. می‌توانید غواصی کنید و در صخره‌های مرجانی پر از ماهی شنا کنید، در سواحل مرواریدی استراحت کنید، فرهنگ‌ها و غذاهای مومباسا و مالیندی را تجربه کنید و جزایر استوایی غرق در تاریخ سواحیلی را کاوش کنید.

از نظر توپوگرافی نیز کنیا خیره کننده است. دره ریفت که توسط کالدراها و رشته کوه های متناوب احاطه شده است، از مهم ترین جاذبه های گردشگری کنیا است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. در شرق این دره وسیع، می‌توانید از قله‌های استوایی پوشیده از برف کوه کنیا بالا بروید و در رودخانه‌های شفاف ماهی قزل آلا بگیرید. پارک ملی دارای غارهای متعددی است و آب‌فشان‌های طبیعی و چشمه‌های آب گرم را در خود جای داده است. به نایروبی بروید. این پایتخت شلوغ دروازه ورود به یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین مقاصد سفر در جهان است.

بخوانید  ماچاپوچاره؛ قله ای در هیمالیا که فتح نشده است!

ذخیره گاه و پارک جنگلی ماسایی مارا

پارک ملی ماسای مارا - نارون اکوتور

ماسایی مارا یکی از باشکوه‌ترین پارک های بزرگ در جهان است و یکی از جاذبه های گردشگری کنیا که ثبت ملی است. مارا با تانزانیا هم مرز است. این نام از روی مجسمه‌های ماسایی‌های قرمز پوش گرفته شده است که در پارک وجود دارند. مارا در زبان مردم کنیا به معنای «افق دوردست» است که شاید اشاره‌ای به بازی نور و سایه درختان اقاقیا و آسمان‌های پر از ابر در علفزارهای وسیع باشد که در این پارک دیده می شود.

در رودخانه مارا، انبوهی از اسب آبی و کروکودیل وجود دارد. این پارک همچنین به دلیل وجود جمعیت نسبتاً زیاد شیر، یوزپلنگ و پلنگ، غزال تامسون، به ویژه در ماه های خشک  از دسامبر تا فوریه شناخته شده است. به لطف ارتفاع پارک، آب و هوای اینجا در تمام طول سال معتدل و ملایم است.

 

پارک ملی آمبوسلی

پارک ملی آمبوسلی - نارون اکوتور

پارک ملی آمبوسلی که توسط کلیمانجارو، بام آفریقا تاج‌گذاری شده است، یکی از محبوب‌ترین پارک‌های توریستی کنیا است. نام “آمبوسلی” از یک کلمه ماسایی به معنای “گرد و غبار شور” گرفته شده است، که توصیف مناسبی برای شرایط خشک این پارک است. این ذخیره‌گاه یکی از بهترین مکان‌های آفریقا برای مشاهده گله‌های بزرگ فیل‌ از نزدیک است. دیگر حیات وحشی که معمولاً در این پارک مشاهده می شود شامل گربه های بزرگ مانند شیر و یوزپلنگ و همچنین زرافه، ایمپالا، الند، واترباک، غزال و بیش از 600 گونه پرنده است. دوستداران طبیعت می توانند پنج زیستگاه مختلف را در اینجا کشف کنند، از بستر خشک شده دریاچه آمبوسلی، تالاب هایی با چشمه های گوگرد، ساوانا و جنگل های زیادی وجود دارد. پارک ملی آمبوسلی یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری کنیا است.

بخوانید  شهر سن پترزبورگ

 

پارک ملی ساوو

پارک ملی ساوو بزرگترین پارک کنیا - نارون اکوتور

بزرگترین پارک کنیا، Tsavo، به دو قسمت تقسیم شده است Tsavo West و Tsavo East این پارک‌ها با هم چهار درصد از مساحت کشور را تشکیل می‌دهند و شامل رودخانه‌ها، آبشارها، ساوانا، تپه‌های آتشفشانی، یک فلات عظیم گدازه‌ای سنگی و تنوع چشمگیر حیات وحش می‌شوند.

ساوو شرقی

در میانه‌ی راه بین نایروبی و مومباسا، به خاطر دیدن گله‌های فیل بزرگ که حمام می‌کنند، مشهور است. رودخانه گالانا با حاشیه ای از نخل های سر به فلک کشیده پوشیده شده است. از دیگر نقاط برجسته اینجا می توان به فلات یاتا، طولانی ترین جریان گدازه در جهان اشاره کرد.

ساوو غربی

این مکان مرطوب‌تر و از نظر توپوگرافی دارای جاذبه های متنوع‌تری است و زیباترین مناظر در این نواحی از پارک قرار دارد. چشمه‌های مزیما، مجموعه‌ای از چشمه‌های طبیعی با جمعیت زیادی از اسب‌های آبی و کروکودیل‌ها، چشمه‌های برجسته اینجاست. دهانه Chaimu، یک نقطه عالی برای دیدن پرندگان شکاری است. پناهگاه کرگدن Ngulia، به دلیل پوشش گیاهی متراکم تر، دیدن حیات وحش در Tsavo West به راحتی امکان پذیر نیست، اما توریستان از این همه زیبایی نمی گذرند.

پارک ملی دریاچه ناکورو

پارک ملی دریاچه ناکورو - نارون اکوتور

پارک ملی دریاچه ناکورو، در مرکز کنیا، به خاطر گله های عظیم فلامینگوهای صورتی معروف است. پرندگان در خود دریاچه ناکورو، یکی از دریاچه های سودا در دره ریفت که تقریبا یک سوم مساحت پارک را شامل می شود، ازدحام می کنند. این پارک در سال 1961 تأسیس شد و بیش از 450 گونه پرنده در اینجا ثبت شده است و همچنین دارای تنوع غنی از دیگر حیات وحش است. شیرها، پلنگ‌ها، تاگ‌ها، واترباک‌ها، پیتون‌ها و کرگدن‌های سفید تنها برخی از حیواناتی هستند که می‌توانید در این پارک ببینید، مناظر آن از علفزارهای فراگیر در حاشیه دریاچه گرفته تا صخره‌های سنگی و جنگل‌ها را شامل می‌شود. این پارک همچنین از بزرگترین جنگل گل شمعدانی در آفریقا است. این ساکولنت های بلند و شاخه دار بومی منطقه هستند.

بخوانید  خطرناک ترین فرودگاه های جهان

جزیره لامو

جزیره لامو از جاذبه های گردشگری کنیا - نارون اکوتور

جزیره کوچک لامو، در شمال شرقی مومباسا، از جذابیت دنیای قدیم است. شهر قدیمی لامو که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و از جاذبه های گردشگری کنیا می باشد، قدیمی‌ترین سکونتگاه دائماً مسکونی کنیا است که ریشه آن به قرن دوازدهم بازمی‌گردد. با قدم زدن در خیابان های پرپیچ و خم این جزیره می توانید تاریخ تجاری غنی جزیره را که در ساختمان ها منعکس شده است، ببینید. ویژگی‌های معماری جهان عرب، اروپا و هند، با این وجود با تکنیک سواحیلی در هم آمیخته شده است. درهای چوبی حکاکی شده پیچیده، ساختمان های سنگی مرجانی، حیاط های مخفی، ایوان ها و نورگیرهای پشت بام از ویژگی های مشترک ساختمان های این جزیره هستند. هنگامی که از این جزیره بازدید می کنید انگار به گذشته های دور برگشته اید.

اکثر جمعیت لامو مسلمان هستند و هم مردان و هم زنان لباس های سنتی می پوشند. از مهمترین جاذبه‌های این جزیره می‌توان به موزه لامو، با نمایش‌هایی درباره فرهنگ سواحیلی و تاریخ دریایی منطقه اشاره کرد.

امتیاز دهید :
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.