تور سریلانکا

narvan logo

جاذبه های گردشگری سریلانکا

جاذبه های گردشگری سریلانکا

جاذبه های گردشگری سریلانکا - نارون اکوتور

جاذبه های گردشگری سریلانکا

فرهنگ و تاریخ غنی، طبیعت باشکوه و جاذبه های گردشگری سریلانکا، اصلی ترین دلیل هایی است که این کشور را در صدر لیست بسیاری از گردشگران قرار می دهد. به دلیل اندازه نسبتا کوچک آن، بسیاری از بهترین جاذبه ها و مقاصد تنها چند ساعت از یکدیگر فاصله دارند. در یک روز، اگر برنامه فشرده ای دارید، می توانید صبح را در یکی از هشت مکان میراث جهانی یونسکو در این کشور بگذرانید، بعد از ظهر به سافاری بروید و سپس عصر، استراحت کنید و از یک فنجان چای لذت ببرید. تور سریلانکا نارون اکوتور فرصت بسیار مناسبی برای گشت و گذار در بهترین جاذبه های گردشگری سریلانکا است.

 

کندی

شهر کندی - نارون اکوتور
شهر کندی

کندی، یک شهر بزرگ در کشور سریلانکا و یکی از محبوب ترین مقاصد برای گردشگران است و ضلعی از مثلث فرهنگی سریلانکا می باشد. اطراف آن را کوه‌های جنگل‌های بارانی و مزارع چای احاطه کرده است و دریاچه‌ای زیبا در داخل شهر جای دارد. از معبد دندان حتما دیدن کنید؛ معبد مقدسی که دندان بودا را در خود جای داده است.

در خیابان‌های رنگارنگ شهر پرسه بزنید و معماری را تحسین کنید. در حالی که از فروشندگان خیابانی غذا تهیه می کنید. در اطراف دریاچه قدم بزنید تا از مناظر خود دریاچه و همچنین ساختمان های رنگارنگ که دامنه تپه های اطراف آن را پر کرده اند، لذت ببرید. برای بازدید از خانه ارکیده و باغ ادویه آن، خارج از شهر به باغ گیاه شناسی سلطنتی پرادنیا (Peradenya) بروید؛ این یک تور بویایی از ادویه های بومی سریلانکا خواهد بود!

 

سیگیریا

سیگیریا - نارون اکوتور
سیگیریا

این صخره عظیم نه تنها یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری سریلانکا است، بلکه مکانی با اهمیت فرهنگی و تاریخی نیز می باشد. سیگیریا که جزو میراث جهانی یونسکو می باشد، قلعه و کاخی بود که قدمت آن به قرن پنجم باز می گردد. شبکه ای از راه پله ها و مسیرهای پرپیچ و خم شما را به بالای صخره هدایت می کند. این یک صعود 1217 پله ای باارزش برای شما خواهد بود.

در طول مسیر، مناظری پانوراما از دره اطراف خود خواهید دید. از نقاشی‌های باستانی راهبان بر روی دیوارهای صخره‌ای عبور خواهید کرد و در مورد پادشاهی که زمانی این صخره را خانه می‌نامید، آشنا خواهید شد. اگر می خواهید صعود کاملی انجام دهید، هنگام باز شدن پارک به سیگیریا بروید که هم خیلی شلوغ نباشد و هم از گرما در امان باشید.

 

آنورادهاپورا

آنورادهاپورا - نارون اکوتور
آنورادهاپورا

آنورادهاپورا یکی از پایتخت های باستانی سریلانکا است که به خاطر خرابه های به خوبی حفظ شده از تمدن باستانی سریلانکا معروف است و یکی از دیدنی تری جاذبه های گردشگری سریلانکا می باشد.
آنورادهاپورا، یکی از سه ضلع مثلث فرهنگی سریلانکا و پایتخت فعلی مناطق شمالی است. آنورادهاپورا اولین پایتخت باستانی سریلانکا بود که برای بیش از 1300 سال شکوفا شد تا اینکه در سال 993 متروکه شد. این میراث یونسکو یکی از محبوب ترین مکان های باستانی گردشگران است.

آنورادهاپورا، میراثی برای کشف ویرانه های حفظ شده و تاریخ مهم بودایی آن است. چندین داگوبا، یادبودهای گنبدی شکل متمایز، در شهر باقی مانده‌اند که گفته می‌شود یکی از آنها استخوان ترقوه بودا را در خود جای داده است. یکی دیگر از مکان های مهم درخت بودی است که در باغ های ماهامونا یافت می شود. گفته ممی شود که این قدیمی ترین درخت کاشته شده توسط انسان در جهان است.

 

پولونارووا

پولونارووا - نارون اکوتور
پولونارووا

سومین ضلع مثلث فرهنگی سریلانکا است و پولونارووا دومین پایتخت پس از رها شدن آنورادهاپورا شد. مانند آنورادهاپورا، پولونارووا برای بازدیدکنندگان علاقه مند به گشت و گذار در تاریخ و ویرانه های شهر، از جمله کاخ سلطنتی و دیگر فضاهای سلطنتی، چهارگوش (منطقه ای مرتفع و محصور از بناها و مجسمه های بودا) و داگوبا جذاب است. بدون شک میمون‌های زیادی را در این منطقه می‌بینید و این جمعیت از میمون‌های سریلانکایی در معرض خطر انقراض در مستند طبیعت دیزنی، “Monkey Kingdom” به نمایش درآمد.

 

پارک ملی یالا، یکی از بهترین جاذبه های طبیعی سریلانکا

پارک ملی یالا - نارون اکوتور
مشاهده پلنگ ها در سافاری پارک ملی یالا

پارک ملی یالا، واقع در امتداد سواحل جنوب شرقی سریلانکا، پربازدیدترین پارک ملی در این کشور است. بیشتر به دلیل شانس دیدن پلنگ ها در این منطقه، این پارک یکی از بزرگترین تجمعات پلنگ در جهان است. این منطقه در سال 1900 به پناهگاه حیات وحش و سپس در سال 1938 به پارک ملی تبدیل شد.

اگرچه این منطقه به پنج بخش تقسیم شده است، اما تنها دو بخش از آن برای سافاری و به روی عموم باز است. بین ماه های بهمن تا تیر ماه بهترین زمان برای بازدید پارک ملی یالا است. در این ماه ها، سطح پایین آب، باعث می شود حیوانات بیشتری به جستجوی آب باشند. با این حال، پارک در این ماه‌ها به اوج شلوغی خود می رسد ترافیک بالای پارک، شانس شما برای مشاهده پلنگ را کاهش می دهد. با این حال، شما همچنان شانس دیدن فیل ها، کروکودیل ها و گاومیش های آبی را خواهید داشت.

 

پارک ملی مینریا، تجمع فیل های آسیایی

پارک ملی مینریا - نارون اکوتور
مشاهده فیل ها در سافاری در پارک ملی مینریا

سریلانکا فرصت های زیادی برای سافاری دارد اما پارک ملی مینریا به داشتن بزرگترین تجمع فیل های آسیایی در جهان معروف است. این زمین که قبلا پناهگاه فیل ها بوده، در سال 1997 به پارک ملی تبدیل شد و فیل های آسیایی هنوز آزادانه در گله های بزرگ در اینجا پرسه می زنند. اینجا یکی از بهترین جاذبه های طبیعی سریلانکا می باشد.

هر زمان که به این پارک بروید، چندتایی از این فیل ها را خواهید دید. اما فصل خشک از تیر تا شهریور بهترین زمان برای بازدید است؛ زیرا زمانی است که فیل‌ها به سمت آب ها جمع می شوند و گاها می توانید 300 فیل را در کنار هم ببینید. پارک ملی مینریا ممکن است بیشتر به خاطر فیل ها مشهور باشد اما خانه بیش از 170 گونه پرنده، و همچنین پلنگ، میمون و سایر حیوانات نیز هست.

 

کلمبو، پایتخت سریلانکا

کلمبو - نارون اکوتور
کلمبو پایتخت سریلانکا

بسیاری از گردشگران از شهر کلمبو می گذرند تا به سمت جاذبه های طبیعی سریلانکا بروند اما پایتخت این کشور ارزش گشت و گذار را دارد. کلمبو شامل چندین محله متمایز است که هم محلات قدیمی و هم مدرن را به نمایش می گذارد. از معابد باستانی و معماری گرفته تا آسمان خراش های مدرن و پارک های شهری.

قدم زدن در خیابان ها و دیدن مناظر بسیار توصیه می شود. یکی از منظره‌های معماری چشمگیر که نباید از دست بدهید، مسجد جامی الالفار یا مسجد سرخ است. حامی الالفار یک مسجد قرمز و سفید در محله پتاه کلمبو می باشد. این مسجد از بیرون به اندازه کافی ستودنی می باشد. اما اگر می خواهید به داخل بروید، مطمئن شوید که لباس مناسبی به تن دارید. بانوان باید موها، بازوها و پاهای خود را بپوشانند.

 

گاله

شهر گاله - نارون اکوتور
شهر گاله

این شهر قدیمی مستحکم در سواحل جنوب غربی سریلانکا، یکی دیگر از مکان‌های چشمگیر میراث جهانی یونسکو در این کشور می باشد. در قلععه گاله، در امتداد باروهای قلعه قدم بزنید که به شما منظره ای به سمت آب و به سمت داخل قلعه و شهر می دهد. همچنین اگر همراه یک تور هستید، می توانید با تاریخ و معماری آن آشنا شوید.

اگرچه قلعه جاذبه اصلی بازدیدکنندگان این منطقه است، گاله یک مقصد اصلی برای خرید نیز می باشد. در خیابان های اصلی گاله بگردید تا از گالری‌های هنری، بازارهای مجلل و بوتیک‌فروشی‌های بی‌شماری که لباس، جواهرات، سوغاتی و کالاهای خانگی می‌فروشند، دیدن کنید.

 

نووارا الیا، مزارع چای در سریلانکا

مزارع چای سریلانکا - نارون اکوتور
تماشای مزارع چای نووارا الیا از قطار

چای یکی از بزرگترین صادرات سریلانکا است. پس سفر به تپه‌های کشور چای ارزش دیدن را دارد. نووارا الیا دارای صدها هکتار مزارع چای و چندین کارخانه تولید چای است که می توانید از آنها دیدن کنید تا در مورد کل فرآیند تولید چای از کاشت تا چیدن و خیساندن در خانه اطلاعات کسب کنید.

بعد از بازدید از مزارع چای نووارا الیا و خرید چای، جاهای دیگر دیدنی این منطقه مانند پارک ویکتوریا که به خوبی محافظت می شود یا دریاچه گرگوری برای یک روز آب تنی یا پیک نیک کنار دریاچه را از دست ندهید.

 

میریسا

ساحل میریسا - نارون اکوتور
ساحل میریسا

میریسا به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری سریلانکا و مقاصد اصلی ساحلی در این کشور، کسانی را که به دنبال تعطیلات آرام هستند، به خود جذب می کند. در میان سواحل زیبای میریسا، ساحل میریسا و ساحل مخفی دو مورد از بهترین سواحل به دلیل زیبایی و خلوت خود هستند، و هیچکدام بیش از حد شلوغ نمی شوند.

اگر ترجیح می دهید در آب باشید، میریسا بهشت ​​موج سواران است؛ به خصوص از آبان ماه تا فروردین. همچنین میریسا یک مقصد محبوب برای تورهای تماشای نهنگ برای مشاهده نهنگ های آبی است. پس از یک روز زیر نور آفتاب، به رستوران‌ها و بارهای معمولی اما شلوغ بروید، که برخی از آن‌ها درست در امتداد ساحل هستند و آن‌ها را به مکانی عالی برای نوشیدن یک کوکتل تبدیل می کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آفرهای نارون، شماره تماس خود را ثبت کنید