تور ویتنام

narvan logo

جاهای دیدنی سریلانکا

جاهای دیدنی سریلانکا

جاهای دیدنی سریلانکا

فهرست مطالب

فرهنگ و تاریخ غنی، طبیعت باشکوه و جاهای دیدنی سریلانکا، اصلی ترین دلیل هایی است که این کشور را در صدر لیست بسیاری از گردشگران قرار می دهد. به دلیل اندازه نسبتا کوچک آن، بسیاری از بهترین جاذبه ها و مقاصد تنها چند ساعت از یکدیگر فاصله دارند. در یک روز، اگر برنامه فشرده ای دارید، می توانید صبح را در یکی از هشت مکان میراث جهانی یونسکو در این کشور بگذرانید، بعد از ظهر به سافاری بروید و سپس عصر، استراحت کنید و از یک فنجان چای لذت ببرید. جاهای دیدنی سریلانکا واقعا بهشت کشف نشده هستند.

جاهای دیدنی سریلانکا

جاهای دیدنی سریلانکا بسیار متنوع هستند. از جاذبه های طبیعی سریلانکا که شامل مزارع چای، قله های با چشم انداز بی نظیر و سواحل گرفته تا شهرهای زیبا و با معماری استعماری، همگی بسیار دیدنی هستند. در تور سریلانکا نارون اکوتور فرصت بسیار مناسبی برای گشت و گذار در بهترین جاهای دیدنی سریلانکا برای هموطنان عزیز فراهم شده است.

شهر کندی و دیدنی های آن

شهر کندی - نارون اکوتور

کندی، یک شهر بزرگ در کشور سریلانکا و یکی از محبوب ترین مقاصد برای گردشگران است و ضلعی از مثلث فرهنگی سریلانکا می باشد. جاهای دیدنی کندی بسیار متنوع هستند. اطراف آن را کوه‌های جنگل‌های بارانی و مزارع چای احاطه کرده است و دریاچه‌ای زیبا در داخل شهر جای دارد. از معبد دندان حتما دیدن کنید؛ معبد مقدسی که دندان بودا را در خود جای داده است.

در خیابان‌های رنگارنگ شهر پرسه بزنید و معماری آن را تحسین کنید. در حالی که از فروشندگان خیابانی غذا تهیه می کنید. در اطراف دریاچه قدم بزنید تا از مناظر خود دریاچه و همچنین ساختمان های رنگارنگ که دامنه تپه های اطراف آن را پر کرده اند، لذت ببرید. برای بازدید از خانه ارکیده و باغ ادویه آن، خارج از شهر به باغ گیاه شناسی سلطنتی پرادنیا (Peradenya) بروید؛ این یک تور بویایی از ادویه های بومی سریلانکا خواهد بود!

بخوانید  قطار معروف سریلانکا: کندی به الا

شهر الا و دیدنی های آن

جاهای دیدنی الا در سریلانکا

تماشای مزارع چای سرسبز و لمس شدن موهایتان در باد و عطر مناطق استوایی که با نسیم به مشامتان می رسد، رویاهای یک سفر است که در قطار معروف سریلانکا از الا به کندی تجربه می کنید. الا شهری است که می‌توانید با چند روز استراحت در میان بهترین هتل ها، آرامش را تجربه کنید. حتماً زمانی را برای پیاده‌روی در مزارع چای به سمت معابد، آبشارها و مناظر سرسبز اختصاص دهید. جاهای دیدنی الا همان چیزی است که از جادوی طبیعت در سریلانکا انتظار دارید.

سیگیریا

سیگیریا - نارون اکوتور

این صخره عظیم نه تنها یکی از شگفت انگیزترین جاهای دیدنی سریلانکا است، بلکه مکانی با اهمیت فرهنگی و تاریخی نیز می باشد. قلعه سیگیریا که جزو میراث جهانی یونسکو می باشد، قلعه و کاخی بود که قدمت آن به قرن پنجم باز می گردد. شبکه ای از راه پله ها و مسیرهای پرپیچ و خم شما را به بالای صخره هدایت می کند. این یک صعود 1217 پله ای باارزش برای شما خواهد بود.

در طول مسیر، مناظری پانوراما از دره اطراف خود خواهید دید. از نقاشی‌های باستانی راهبان بر روی دیوارهای صخره‌ای عبور خواهید کرد و در مورد پادشاهی که زمانی این صخره را خانه می‌نامید، آشنا خواهید شد. اگر می خواهید صعود کاملی انجام دهید، هنگام باز شدن پارک به سیگیریا بروید که هم خیلی شلوغ نباشد و هم از گرما در امان باشید.

کلمبو، پایتخت سریلانکا

جاهای دیدنی کلمبو

بسیاری از گردشگران از شهر کلمبو می گذرند تا به سمت جاهای دیدنی سریلانکا بروند اما پایتخت این کشور ارزش گشت و گذار را دارد. کلمبو شامل چندین محله متمایز است که هم محلات قدیمی و هم مدرن را به نمایش می گذارد. از معابد باستانی و معماری گرفته تا آسمان خراش های مدرن و پارک های شهری.

بخوانید  هتل های کلمبو

قدم زدن در خیابان ها و بازدید از جاهای دیدنی کلمبو بسیار توصیه می شود. یکی از منظره‌های معماری چشمگیر که نباید از دست بدهید، مسجد جامی الالفار یا مسجد سرخ است. حامی الالفار یک مسجد قرمز و سفید در محله پتاه کلمبو می باشد. این مسجد از بیرون به اندازه کافی ستودنی می باشد. اما اگر می خواهید به داخل بروید، مطمئن شوید که لباس مناسبی به تن دارید. بانوان باید موها، بازوها و پاهای خود را بپوشانند.

شهر گاله

شهر گاله - نارون اکوتور

شهر گاله در سواحل جنوب غربی سریلانکا، یکی دیگر از مکان‌های چشمگیر میراث جهانی یونسکو در این کشور می باشد. در قلعه گاله، در امتداد باروهای قلعه قدم بزنید که به شما منظره ای به سمت آب و به سمت داخل قلعه و شهر می دهد. همچنین اگر همراه یک تور هستید، می توانید با تاریخ و معماری آن آشنا شوید.

جاهای دیدنی گاله بسیار متنوع است و فقط محدود به قلعه نمی شود. گاله یک مقصد عالی برای خرید نیز می باشد. در خیابان های اصلی گاله بگردید تا از گالری‌های هنری، بازارهای مجلل و بوتیک‌فروشی‌های بی‌شماری که لباس، جواهرات، سوغاتی و کالاهای خانگی می‌فروشند، دیدن کنید.

نووارا الیا، انگلستان کوچک سریلانکا

عکاسی در قطار کندی به نوارالیا

چای یکی از بزرگترین صادرات سریلانکا است. پس سفر به تپه‌های کشور چای ارزش دیدن را دارد. نووارا الیا دارای صدها هکتار مزارع چای و چندین کارخانه تولید چای است که می توانید از آنها دیدن کنید تا در مورد کل فرآیند تولید در مزارع چای سریلانکا از کاشت تا چیدن و خیساندن در خانه اطلاعات کسب کنید.

بعد از بازدید از مزارع چای نووارا الیا و خرید چای به عنوان سوغات سریلانکا، جاهای دیگر دیدنی این منطقه مانند پارک ویکتوریا که به خوبی محافظت می شود یا دریاچه گرگوری برای یک روز آب تنی یا پیک نیک کنار دریاچه را از دست ندهید.

بنتوتا

ساحل بنتوتا

بنتوتا یک شهر کوچک ساحلی و تفریحی است که در بخش جنوبی سریلانکا، در حدود 62 کیلومتری پایتخت آن یعنی کلمبو، واقع شده است. شهر بنتوتا به خاطر ساحل بنتوتا معروف است که هم میان گردشگران و هم مردم محلی بسیار محبوب می باشد. علاوه بر این، بنتوتا شهری با مناظر سرسبز و درختان بلند نخل است. جالب اینجاست که نام “بنتوتا” از بن، شیطانی که زمانی بر توتا یا ساحل رودخانه حکومت می کرد، گرفته شده است! ساحل بنتوتا مجموعه ای از ورزش های آبی از جمله غواصی و غواصی را ارائه می دهد.

همچنین مشهورترین استراحتگاه سریلانکا یعنی مجتمع تفریحی ملی بنتوتا در امتداد یک رودخانه زیبا قرار دارد. این اقامتگاه مجلل ترین و پربازدیدترین اقامتگاه تعطیلات سریلانکا است.

ساحل میریسا

ساحل میریسا - نارون اکوتور

ساحل میریسا به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی سریلانکا و بهترین سواحل سریلانکا است و کسانی را که به دنبال تعطیلات آرام هستند، به خود جذب می کند. در میان این سواحل، ساحل میریسا و ساحل مخفی دو مورد از بهترین سواحل به دلیل زیبایی و خلوت خود هستند، و هیچکدام بیش از حد شلوغ نمی شوند.

اگر ترجیح می دهید در آب باشید، میریسا بهشت ​​موج سواران است؛ به خصوص از آبان ماه تا فروردین. همچنین میریسا یک مقصد محبوب برای تورهای تماشای نهنگ برای مشاهده نهنگ های آبی است. پس از یک روز زیر نور آفتاب، به رستوران‌ها و بارهای معمولی اما شلوغ بروید، که برخی از آن‌ها درست در امتداد ساحل هستند و آن‌ها را به مکانی عالی برای نوشیدن یک کوکتل تبدیل می کنند.

بخوانید  بهترین زمان سفر به سریلانکا

قله آدم

قله آدم

قله آدم که به سری پادا نیز معروف است، یک قله کوه مقدس است که در ارتفاعات مرکزی سریلانکا قرار دارد. این قله 2243 متر ارتفاع دارد و در ناحیه راتناپورا سریلانکا قرار دارد. بودایی ها، هندوها، مسیحیان و مسلمانان آن را مکانی مقدس می دانند و یک مکان زیارتی محبوب است که هر ساله هزاران نفر از آن بازدید می کنند.

این قله به‌خاطر «سری پادا» یا «ردپای مقدس» شناخته می‌شود، یک صخره بزرگ در نزدیکی قله که بسته به اعتقادات مذهبی فرد، گمان می‌رود رد پای بودا، شیوا یا آدم باشد. رد پا نماد مهمی برای زیارت است و بسیاری از بازدیدکنندگان برای دیدن آن و ادای احترام، به بالای قله صعود می کنند.

معبد غار دامبولا

معبد غار دامبولا از جاهای دیدنی سریلانکا

معبد غار دامبولا که به عنوان معبد طلایی دامبولا نیز شناخته می شود، یک سایت میراث جهانی یونسکو و یکی از مهمترین جاهای دیدنی سریلانکا است که در بخش مرکزی سریلانکا، نزدیک شهر دامبولا واقع شده است. این مکان یکی از چشمگیرترین مجموعه معابد غار در سریلانکا است که قدمت آن به قرن اول قبل از میلاد باز می گردد و به خوبی حفظ شده است.

مجموعه معبد غار دامبولا شامل پنج غار اصلی است که هر کدام با تعداد زیادی مجسمه و نقاشی های دیواری بودا و همچنین سایر آثار مذهبی و تاریخی پر شده است. این غارها در ابتدا توسط راهبان بودایی در زمان پادشاهی والاگامبا، که از پادشاهی آنورادهاپورا تبعید شده بود، به عنوان پناهگاه استفاده می شد.

پارک ملی Udawalawe

پارک ملی اوداوالاوه

پارک ملی اوداوالاوه به‌ویژه به خاطر جمعیت زیادی از فیل‌ها شناخته شده است و یکی از برترین جاهای دیدنی سریلانکا است که مورد علاقه گردشگران می باشد. بازدیدکنندگان پارک ملی Udawalawe می توانند از سافاری فیل لذت ببرند که به آنها امکان می دهد این حیوانات باشکوه را در زیستگاه طبیعی خود ببینند.

این پارک علاوه بر فیل ها، زیستگاه طیف وسیعی از حیات وحش دیگر از جمله پلنگ، خرس تنبل، شغال، گوزن خالدار و گاومیش آبی است. این پارک همچنین خانه بیش از 200 گونه پرنده است که آن را به یک مقصد محبوب برای تماشای پرندگان تبدیل کرده است.

چشم انداز پارک ملی Udawalawe متنوع است. علفزارها، بوته زارها و جنگل ها زیستگاه انواع مختلف حیات وحش را فراهم می کند. مرکز این پارک در اطراف ذخیره گاه Udawalawe است، که یک نقطه محبوب برای مشاهده حیات وحش است، به ویژه در فصل خشک که حیوانات در اطراف منابع آب جمع می شوند.

آنورادهاپورا

آنورادهاپورا در سریلانکا

آنورادهاپورا یکی از پایتخت های باستانی سریلانکا است که به خاطر خرابه های به خوبی حفظ شده از تمدن باستانی سریلانکا معروف است و یکی از برترین جاهای دیدنی سریلانکا می باشد. آنورادهاپورا، یکی از سه ضلع مثلث فرهنگی سریلانکا و پایتخت فعلی مناطق شمالی است. آنورادهاپورا اولین پایتخت باستانی سریلانکا بود که برای بیش از 1300 سال شکوفا شد تا اینکه در سال 993 متروکه شد. این میراث یونسکو یکی از محبوب ترین مکان های باستانی گردشگران است.

آنورادهاپورا، میراثی برای کشف ویرانه های حفظ شده و تاریخ مهم بودایی آن است. چندین داگوبا، یادبودهای گنبدی شکل متمایز، در شهر باقی مانده‌اند که گفته می‌شود یکی از آنها استخوان ترقوه بودا را در خود جای داده است. یکی دیگر از مکان های مهم درخت بودی است که در باغ های ماهامونا یافت می شود. گفته ممی شود که این قدیمی ترین درخت کاشته شده توسط انسان در جهان است.

پولونارووا

پولونارووا

سومین ضلع مثلث فرهنگی سریلانکا است و پولونارووا دومین پایتخت پس از رها شدن آنورادهاپورا شد. مانند آنورادهاپورا، پولونارووا برای بازدیدکنندگان علاقه مند به گشت و گذار در تاریخ و ویرانه های شهر، از جمله کاخ سلطنتی و دیگر فضاهای سلطنتی، چهارگوش (منطقه ای مرتفع و محصور از بناها و مجسمه های بودا) و داگوبا جذاب است. بدون شک میمون‌های زیادی را در این منطقه می‌بینید و این جمعیت از میمون‌های سریلانکایی در معرض خطر انقراض در مستند طبیعت دیزنی، “Monkey Kingdom” به نمایش درآمد.

پارک ملی یالا، یکی از برترین جاهای دیدنی سریلانکا

پارک ملی یالا

پارک ملی یالا، واقع در امتداد سواحل جنوب شرقی سریلانکا، پربازدیدترین پارک ملی در این کشور است. بیشتر به دلیل شانس دیدن پلنگ ها در این منطقه، این پارک یکی از بزرگترین تجمعات پلنگ در جهان است. این منطقه در سال 1900 به پناهگاه حیات وحش و سپس در سال 1938 به پارک ملی تبدیل شد.

اگرچه این منطقه به پنج بخش تقسیم شده است، اما تنها دو بخش از آن برای سافاری و به روی عموم باز است. بین ماه های بهمن تا تیر ماه بهترین زمان برای بازدید پارک ملی یالا است. در این ماه ها، سطح پایین آب، باعث می شود حیوانات بیشتری به جستجوی آب باشند. با این حال، پارک در این ماه‌ها به اوج شلوغی خود می رسد ترافیک بالای پارک، شانس شما برای مشاهده پلنگ را کاهش می دهد. با این حال، شما همچنان شانس دیدن فیل ها، کروکودیل ها و گاومیش های آبی را خواهید داشت.

بخوانید  هتل های سریلانکا

پارک ملی مینریا، تجمع فیل های آسیایی

پارک ملی مینریا

سریلانکا فرصت های زیادی برای سافاری دارد اما پارک ملی مینریا به داشتن بزرگترین تجمع فیل های آسیایی در جهان معروف است. این زمین که قبلا پناهگاه فیل ها بوده، در سال 1997 به پارک ملی تبدیل شد و فیل های آسیایی هنوز آزادانه در گله های بزرگ در اینجا پرسه می زنند. اینجا یکی از بهترین جاهای دیدنی سریلانکا می باشد.

هر زمان که به این پارک بروید، چندتایی از این فیل ها را خواهید دید. اما فصل خشک از تیر تا شهریور بهترین زمان برای بازدید است؛ زیرا زمانی است که فیل‌ها به سمت آب ها جمع می شوند و گاها می توانید 300 فیل را در کنار هم ببینید. پارک ملی مینریا ممکن است بیشتر به خاطر فیل ها مشهور باشد اما خانه بیش از 170 گونه پرنده، و همچنین پلنگ، میمون و سایر حیوانات نیز هست.

ترینکومالی

معبدی در ترینکومالی

شهر عجیب ترینکومالی که با نام «گوکارنا» نیز شناخته می شود، یکی از مهمترین جاهای دیدنی سریلانکا می باشد‌. Trincomalee شهری بندری است که به خاطر سواحل شن سفید و بندرهای زیبایش شهرت دارد و مردم محلی آن به زبان تامیلی صحبت می کنند.

جاذبه های شهر ترینکومالی و عمدتا معابد ساحلی، سنت‌های باستانی را به هم پیوند می‌دهند. ترینکومالی به خاطر سواحل زیبای خود مانند Nilaveli، اوپوولی و جزیره کبوتر مورد توجه گردشگران قرار می گیرد و به دلیل داشتن نقطه تماشای هیجان انگیز نهنگ ها، مردم محلی و مسافران علاقه مند را جذب می کند.

هاپوتاله

چشم انداز هاپوتاله از جاهای دیدنی سریلانکا

هاپوتاله شهر کوچکی در سریلانکا است که بسیار زیبا و دور از شهرهای اصلی است. هاپوتاله جزو آن دسته از جاهای دیدنی سریلانکا است که برای مناسب گردشگران دوستدار مکان های خلوت و تجربه ای آرام در سفر هستند. هاپوتاله با تپه‌های پوشیده از مزارع چای احاطه شده است و در جنگل‌ها و کوه‌های پوشیده از ابرهای آرام و محیطی آرام، بسیار تماشایی است.

هاپوتاله بهترین شهر برای تماشای. مزارع چای و بازدید از کارخانه‌های چای، صندلی لیپتون و صومعه آدیشم، و فرصت های مناسب طبیعت گردی و پیاده روی به سمت آبشارهای زیبا است.

جمع بندی

همانطور که بررسی کردیم، سریلانکا یک بهشت کشف نشده در قاره کهن است. این مقصد در بین گردشگران علاقه مند به طبیعت گردی شهرت خاصی دارد. به همین خاطر، تلاش کردیم در این مطلب، به صورت جامع مهم ترین جاهای دیدنی سریلانکا را معرفی کنیم. امیدواریم لذت برده باشید. دیدگاه خود را با نارون اکوتور در میان بگذارید.

 

منابع: TravelTriangle

Touropia

Thrillophilia

5/5 - (4 امتیاز)

اشتراک گذاری محتوا:

7 پاسخ

    1. جاهای دیدنی سریلانکا بسیار زیاد هستند و همه رو در یک برنامه سفر نمیشه جا داد. اما اکثر جاذبه های سریلانکا در تور نارون بازدید میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *