تور سریلانکا

narvan logo

جاذبه های گردشگری ویتنام

جاذبه های گردشگری ویتنام

جاذبه های گردشگری ویتنام - نارون اکوتور

گلچین کردن جاذبه های گردشگری ویتنام کار دشواری است. این کشور مسحورکننده با زیبایی طبیعی شگفت‌انگیزش، فهرست بلندبالایی از سایت‌های میراث جهانی، میراث‌های تاریخی که شامل بتکده‌های قرن دهم تا تونل‌های زمان جنگ است، جاذبه های شگفت انگیزی را ارائه می دهد. شهرهای دیدنی ویتنام نشانگر شگفتی‌های معماری چند ملیتی و تنوع فرهنگی غنی هستند. ممکن است فقط یک سفر برای گردش در ویتنام کافی نباشد اما برای کسانی که برای اولین بار سفر می کنند، لیستی از بهترین جاذبه های گردشگری ویتنام را فراهم کرده ایم. پس با نارون اکوتور همراه باشید.

 

1. شهر باستانی هوی آن، یکی از برترین جاذبه های توریستی ویتنام

شهر هوی آن - نارون اکوتور
شهر باستانی هوی آن

شهر باستانی هوی آن یکی از برترین جاذبه های توریستی ویتنام است اما با وجود ازدحام جمعیت، هنوز جذابیت فریبنده خود را از دست نداده است. این محوطه که در مرکز شهر هوی آن، در کنار رودخانه زیبای تو بون واقع شده است، زمانی بندر تجاری پررونق جاده ابریشم از قرن 16 تا 19 بوده است. امروزه، این شهر باستانی به زیبایی حفظ شده و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جنوب شرق آسیا و یکی از میراث جهانی یونسکو است.

مغازه‌های چینی، سالن‌های مجلل و عمارت‌های رنگ و رو رفته دوران استعمار فرانسه را می بینید و تحسین می کنید. این محله قدیمی همچنین دارای فرهنگ بومی قوی است و با بازارها، کارگاه‌های صنعتی ، کافه‌ها و رستوران‌های روباز در کنار رودخانه خودنمایی می کند. شهر باستانی پس از تاریک شدن هوا، به‌ویژه در فستیوال ماهانه فانوس‌های ماه کامل، با صدها فانوس ابریشمی رنگارنگ روشن می‌شود و جشن‌های سنتی در آن برگزار می شود.

 

2. برج «چام، پسر من» از دیدنی های ویتنام در هوی آن

مجموعه چام پسر من - نارون اکوتور
چام پسر من

زمانی که در هوی آن هستید، حتماً از برج‌ «چام، پسر من» دیدن کنید. اینجا نه تنها یکی از برجسته‌ترین دیدنی های ویتنام از زمان پادشاهی چامپا و یک سایت میراث جهانی است، بلکه یکی از مهم‌ترین مکان‌های باستان‌شناسی جنوب شرق آسیا و یک مجموعه معبد هندو است. این پناهگاه که در دره‌ای باریک قرار دارد و با کوه های جنگلی احاطه شده است، زمانی مرکز مهم معنوی و سیاسی و گورستان سلطنتی تمدن سابق چامپا بوده که بین قرن‌های چهارم تا چهاردهم ساخته شده است.

 

3. کاخ استقلال و موزه بقایای جنگ

کاخ استقلال هوشی مین - نارون اکوتور
نمایی از یک تانک و کاخ استقلال هوشی مین

میراث های دوران جنگ از جاذبه های برجسته شهر هوشی مین هستند و بازدید موزه های آن را در سفر به ویتنام از دست ندهید. کاخ استقلال یا کاخ اتحاد مجدد از اهمیت نمادین زیادی در تاریخ این کشور برخوردار است. این مکان قبلاً مقر دولت ویتنام جنوبی و اقامتگاه رسمی ریاست جمهوری بوده است. جایی که تانک های ارتش ویتنام شمالی در 30 آوریل 1975 از دروازه های اصلی سقوط کردند: لحظه تعیین کننده “سقوط سایگون” و شروع اتحاد مجدد.

در این کاخ گشتی بزنید: موارد برجسته ای مانند زیرزمین ضد بمب، تونل‌های مخفی و اتاق فرماندهی جنگ، سینما و کازینو زیبا و سالن‌های پذیرایی پر زرق و برق را می توانید تماشا کنید.

 

4. تونل های کو چی، از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ویتنام زمان جنگ

تونل کو چی - نارون اکوتور
فردی در حال کاوش تونل های کو چی

تونل های کو چی که در شمال شهر هوشی مین واقع شده اند، تجربه تاریخی تعاملی تری را فراهم می کنند (اگرچه افراد کلاستروفوبیک (کسانی که ترس از مکان بسته و تنگ را دارند) شاید این یکی را از دست بدهند و یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ویتنام زمان جنگ هستند.

تونل‌های کو چی با ارزش استراتژیک، نقش مهمی در پیروزی ویتنام شمالی ایفا کردند که به عنوان یکی از افتخارآمیزترین دستاوردهای آنها در زمان جنگ تلقی می‌شود.

این تونل های تاریخی اکنون حفظ شده و به یک پارک یادبود جنگ و جاذبه بسیار محبوب تبدیل شده اند. بازدیدکنندگان می توانند به دو بخش کوتاه از شبکه تونل اصلی وارد شوند: در روستاهای Ben Dinh یا Ben Duoc که بازسازی شده اند. به رهبری راهنماها، در امتداد تونل‌های عمیق خزیده و تصوری کلی از شرایط و امکانات زیرزمینی، مانند اتاق‌های کنفرانس را ببینید.

جاذبه‌های روی زمین شامل یک میدان تیراندازی، نمایش تله‌ها و تانک‌های سوخته و رستورانی است که غذاهای ساده‌ای را که سربازان می‌خوردند، سرو می‌کند. برخی از تورهای نیم روزه حمل و نقل با قایق تندرو در امتداد رودخانه را ارائه می دهند.

 

5. بازارهای شناور دلتای مکونگ، یکی از واجبات سفر به ویتنام

بازارهای شناور دلتای مکونگ - نارون اکوتور
بازارهای شناور دلتای مکونگ

دلتای مکونگ جنوبی، پربارترین منطقه کشاورزی ویتنام است که چشم اندازی از شالیزارهای برنج، مزارع موز، نیشکر و نارگیل، باغ های میوه استوایی و … را دارد. بازدید از دلتای مکونگ یکی از واجبات سفر به ویتنام است.

رودخانه مکونگ - نارون اکوتور
گشت و گذاری با قایق در رودخانه مکونگ

علیرغم پیشرفت‌های امروزی که با افول بازارهای شناور (فروشگاه هایی که روی قایق هستند) مکونگ همراه است، بسیاری از آنها هنوز در مناطق استراتژیک فعالیت می‌کنند. برای بازدیدکنندگان، این یک منظره نمادین ویتنامی و فرصتی فوق‌العاده برای تعامل با مردم محلی و تجربه فرهنگ سنتی است.

صبح زود همراه با راهنما سوار کشتی شده و در میان ده‌ها قایق رنگارنگ انباشته از محصولات فصلی و اقلام خانگی و سفارش صبحانه و قهوه ویتنامی از آشپزخانه‌های شناور لذت ببرید. بزرگترین و مشهورترین بازارهای شناور Phong Dien و Phung Hiep هستند، اما Cai Be و Cai Rang نیز به دلیل فضای پر جنب و جوششان محبوب هستند.

 

6. مجموعه بناهای تاریخی هیو

شهر هیو - نارون اکوتور
رودخانه عطر در شهر هیو

هیو پایتخت امپراتوری ویتنام از سال 1802 تا 1945، خانه سلسله امپراتوران نگوین و قلب سیاسی، فرهنگی و مذهبی این کشور بوده است. تمام آن میراث امپراتوری، مجموعه‌ای از بناهای باستانی به خوبی حفظ شده اند و اکنون به‌عنوان میراث فرهنگی جهانی یونسکو یا «مجموعه بناهای رنگارنگ» ثبت شده‌اند.

هیو شهری آرام و با شکوه در کنار رودخانه خوش‌منظره عطر، جاذبه‌های زیادی را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد که با دوچرخه یا کشتی‌های تفریحی «قایق اژدها» می توانید از آنها دیدن کنید.

جواهر تاج هیو، ارگ سلطنتی باشکوه قرن نوزدهمی است: یک مجموعه دیواری گسترده که شامل محوطه امپراتوری، شهر ممنوعه بنفش، کاخ‌ها، معابد، دروازه‌ها و … است. اگرچه در طول جنگ ویتنام قسمت‌های زیادی ویران شد، اما بسیاری از بخش‌ها در دست بازسازی هستند. بناهای برج پرچم، دروازه انگو مون و کاخ تایلندی هوآ بسیار دیدنی هستند.

 

7. خلیج هالونگ و لان ها

خلیج هالونگ - نارون اکوتور
خلیج هالونگ از بی نظیرترین جاذبه های توریستی ویتنام

خلیج هالونگ نه تنها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ویتنام است، بلکه مناظر آن در کل آسیای جنوب شرقی بی نظیر است. اینجا به «خلیج اژدهاهای نزولی» معروف است که مملو از افسانه‌های ویتنام شمالی می باشد. منظره دریایی اثیری از بیش از 2000 جزیره آهکی و صخره‌ای را ارائه می دهد که به‌طور جادویی از آب‌های زمردی رنگ خلیج تونکین بیرون آمده‌اند.

خلیج هالونگ و لان ها هر دو قلمروی اصلی برای گشت و گذار هستند. پس‌زمینه‌ای همیشه در حال تغییر از کارست‌های پوشیده از جنگل را از سکوی آفتاب‌گیر داشته باشید و غارهای افسانه‌ای و مزارع ماهی شناور را کاوش کنید. همچنین غواصی در سواحل مرجانی را از دست ندهید. به یاد داشته باشید که خلیج هالونگ یکی از زیباترین دیدنی های ویتنام است.

 

8. محله قدیمی هانوی و دریاچه هوآن کیم

محله قدیمی در هانوی - نارون اکوتور
محله قدیمی در هانوی

هانوی، پایتخت باستانی دلربای ویتنام، واقع در کنار رودخانه سرخ، مملو از جاذبه های شگفت انگیز برای بازدید است. این محله دارای نمادین ترین جاذبه های توریستی ویتنام و میراث چند صد ساله در مناطق تاریخی است که محبوب‌ترین آن‌ها محله قدیمی خاطره‌انگیز، یک کیلومتر مربع از محله‌های تجاری باستانی با قدمت بیش از 500 سال است.

یکی از جالب ترین ویژگی های منطقه این است که از قرن پانزدهم، هر خیابان با کالاهای صنایع دستی خاصی که تخصص داشت، نامگذاری شده است. حتی امروزه، برخی از این خیابان های جذاب هنوز در آن محصول یا مشابه مدرنش، از سنگ قبر تا ابریشم، تخصص دارند.

در این محله شلوغ و جذاب، قدم بزنید یا دوچرخه سواری کنید. نگاهی به زندگی روزمره هانوی که در خیابان ها است، بیندازید و مناظری را که شامل «خانه های لوله ای» تجاری و معبد اسب سفید قرن یازدهمی است، تماشا کنید. حتماً در یکی از کافه‌های هنری زیبا و غذاخوری‌های خیابانی ساعاتی بنشینید.

در جنوب دریاچه هوآن کیم، یک واحه غیرمنتظره از آرامش و زیبایی در قلب هانوی قرار دارد که عنوان “یادگار ملی ویژه” به آن اعطا شده است. هوآن کیم افسانه‌ای که به صورت «دریاچه شمشیر بازسازی‌شده» ترجمه می‌شود، برای گردشگران بسیار محبوب است و حتی برای محلی ها نیز تکراری نمی شود.

دریاچه هوآن کیم - نارون اکوتور
دریاچه زیبای هوآن کیم

 

آیا تجربه سفر به ویتنام را دارید؟ کدام یک از جاذبه های گردشگری ویتنام شما را به بازدید از آن مشتاق می کند؟ دیدگاه های خود ر ا با نارون اکوتور به اشتراگ بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از آفرهای نارون، شماره تماس خود را ثبت کنید