تور ویتنام

narvan logo

تور کلیمانجارو

تاریخ سفر
تعداد اجرا

اجرای ششم

زمان شروع تور

6 مهر

14 مهر

در حال حاضر

حدود 30 میلیون تومان

هزینه ویزا

ویزا

۱۰۰ دلار

هزینه تور

هزینه تور

۱۸۵۰ دلار + ویزا + پرواز

خدمات تور
خدمات هتل

اقامت در هتل و لوژ کوهستانی

۴ شب اقامت در لوژهای کوهستانی، دو شب اقامت در هتل ۴ ستاره در شهر موشی

خدمات ترانسفر بین شهری

حمل و نقل ها

حمل و نقل ها طی برنامه ذکرشده در روزشمار خواهد بود.

 

 
وعده های غذایی

وعده های غذایی کوهستان

همه وعده های غذایی در کوهستان برعهده تور است

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

تا سقف ۷۰ هزار یورو بیمه سفر خواهید شد

راهنمای فارسی زبان

راهنما فارسی زبان

کل برنامه همراه با راهنمایی تخصصی خواهد بود.

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم!

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم!

خلاصه اطلاعات تور

خلاصه اطلاعات تور

تاریخ سفر 6 الی 14 مهر 1402
سختی تور
تعداد روزها
8 روز
هزینه ویزا
۱۰۰ دلار
هزینه پرواز
الان در حدود ۳۰ میلیون
هزینه تور
۱۸۵۰ دلار + ویزا + پرواز
تاریخ سفر 6 الی 14 مهر 1402
سختی تور
تعداد روزها
8 روز
هزینه ویزا
۱۰۰ دلار
هزینه پرواز
الان در حدود ۳۰ میلیون
هزینه تور
۱۸۵۰ دلار + ویزا + پرواز

برنامه تور کلیمانجارو

برنامه تور کلیمانجارو

تاریخ سفر : 6 الی 14 مهر 1402

تاریخ سفر : 6 الی 14 مهر 1402

تور کلیمانجارو یک ترکینگ با هدف صعود به بام آفریقا است. کلیمانجارو یکی از قلل هفتگانه یا هفت قله هفت قاره است که در کشور تانزانیا و در مرز کنیا قرار دارد و یکی از زیباترین مقاصد ترکینگ به شمار می رود. کلیمانجارو سه قله دارد که بلندترین آن قله آتشفشانی نیمه فعال کیبو با ارتفاع 5859 متر می باشد. این منطقه به خاطر آب و هوای معتدل و پوشش های گیاهی منحصر به فردی که دارد، صعود به کلیمانجارو را تبدیل به تجربه ای شگفت انگیز می کند.

روزشمار تور کلیمانجارو

روز اول: پنجشنبه ۶ مهر (۲۸ سپتامبر)

تور کلیمانجارو از فرودگاه امام آغاز خواهد شد، در ساعت ۱۱:۱۰ ظهر به سمت دوحه پرواز خواهیم کرد. در ساعت ۱:۴۵ صبح از دوحه نیز با یک پرواز به سمت تانزانیا پرواز خواهیم کرد.

روز دوم: جمعه ۷ مهر (۲۹ سپتامبر)

ساعت ۷:۴۵ به فرودگاه کلیمانجارو خواهیم رسید. بعد از انجام مراحل فرودگاهی و خروج از فرودگاه به سمت هتل خود در شهر موشی حرکت خواهیم کرد. بعد از صرف نهار و استراحت، برای خرید سیم کارت و چینج پول گشتی در شهر موشی خواهیم داشت. عصر، جلسه ای خواهیم داشت و درباره صعود به کلیمانجارو بحث و صحبت خواهیم کرد.

روز سوم: شنبه ۸ مهر (۳۰ سپتامبر)

بعد از صرف صبحانه، به روستای مارانگو می رویم. این روستا دروازه ورود به پارک ملی کلیمانجارو است. مجددا با باربرها و راهنمای صعود به کوهستان ملاقات می کنیم و آن ها کوله هایمان را بررسی می کنند. اینجا تاییدیه اداری و مجوز صعود به کلیمانجارو را دریافت می کنیم و حرکت خود را از ارتفاع ۱۸۶۰ متری شروع می کنیم و مسیر کم شیب و نسبتا آسانی را در این روز طی خواهیم کرد. در این مسیر از جنگل های استوایی و بارانی نیز لذت خواهیم برد. تا کمپ ماندارا ۴ ساعت پیاده سبک خواهیم داشت. بعد از رسیدن به کمپ، با میان وعده و شام در محل رستوران کمپ، از همسفران پذیرایی خواهد شد.

روز چهارم: یکشنبه ۹ مهر (۱ اکتبر)

بعد از صرف صبحانه به سمت پناهگاه هورومبو خواهیم کرد. مسیر امروز از میان پوشش سینسیو که مخصوص ارتفاعات کلیمانجارو است عبور خواهد کرد. مدت زمان پیاده روی نیز حدود ۶ تا ۷ ساعت تا هورومبو در ارتفاع ۳۷۰۰ متری خواهد بود. بعد از رسیدن به هورمبو و استراحت کوتاه برای هم هوایی به سمت صخره زبرا حرکت خواهیم کرد و عصر قبل از تاریکی برای صرف شام به کمپ خواهیم رسید.

پناهگاه هورومبو در تور کلیمانجارو

روز پنجم: دوشنبه ۱۰ مهر (۲ اکتبر)

بعد از صرف صبحانه به سمت پناهگاه کیبو (آخرین پناهگاه) حرکت خواهیم کرد. مسیر امروز به بخش کویر مشهور است و با شیب ملایم به سمت پناهگاه ادامه خواهد داشت. پس از ۵ ساعت کوهپیمایی سبک به پناهگاه کیبو می رسیم. امشب ساعت ۱۱ صعود نهایی به قله را خواهیم داشت. پس ناهار سبکی را سبک صرف می کنیم. پس از ناهار تا شب استراحت می کنیم. ۱۱ شب همه بیدار شده و غذای سبکی مثل سوپ و تنقلات می خوریم. با پوشش گرم آماده صعود قله کلیمانجارو خواهیم شد.

روز ششم: سه شنبه ۱۱ مهر (۳ اکتبر)

در حوالی طلوع به نقطه گیلمنز که در ارتفاع ۵۸۶۸ متری قرار دارد، می رسیم؛ این نقطه ابتدای دهانه آتشفشان خاموش کلیمانجارو است. ساعت ۸ صبح به بام آفریقا خواهیم رسید و بعد از گرفتن عکسهای یادگاری به سمت کیبو و بعد از صرف نهار به سمت هورومبو حرکت می کنیم و شب را در این کمپ استراحت می کنیم.

روز هفتم: چهارشنبه ۱۲ مهر (۴ اکتبر)

در هورومبو صبح خود را آغاز می کنیم و پس از خوردن صبحانه، راهی روستای مارانگو می شویم و به سمت هتلمان در شهر موشی حرکت خواهیم کرد. بعد از حمام و استراحت کوتاه آماده جشن و اعطای گواهی صعود خواهیم شد.

روز هشتم: پنجشنبه ۱۳ مهر (۵ اکتبر)

صبح زود ۵ صبح به سمت فرودگاه حرکت خواهیم کرد و در ساعت ۹ به سمت ایران پرواز خواهیم داشت.

روز نهم: جمعه ۱۴ مهر (۶ اکتبر)

ساعت ۳:۳۵ بامداد به تهران خواهیم رسید.