تور ویتنام

narvan logo

تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

تاریخ سفر
تعداد اجرا

اجرای پنجم

زمان شروع تور

30 آذر

12 دی

پرواز اصلی به روسیه

حدود ۱۲ میلیون تومان
هزینه پرواز سیبری ۲۰۰ دلار

هزینه ویزا

هزینه ویزا

۱۵۰ دلار

هزینه تور

هزینه تور

۲۱۰۰ دلار + هزینه پرواز اصلی و پرواز سیبری + ویزا

خدمات تور
خدمات هتل

اقامت در هتل های 4 ستاره

۳ شب مسکو،  ۴ شب مورمانسک، ۱ شب سنت پترزبورگ، ۱ شب ایرکوتسک، ۲ شب جزیره اولخون

خدمات پروازهای داخلی

پروازهای داخلی

پروازهای داخلی از مسکو به مورمانسک، مورمانسک به سنت پترزبورگ

خدمات ترانسفر بین شهری

حمل و نقل های زمینی

کلیه حمل و نقل های زمینی

وعده های غذایی

۱۶ وعده غذایی

۱۲ وعده صبحانه و ۴ وعده ناهار

خدمات شکار شفق قطبی

شکار شفق قطبی

گشت شبانه برای شکار شفق ۲ شب

صدور مدرک عبور از مدار شمالگان

عبور از مدار شمالگان

صدور مدرک عبور از مدار شمالگان

عبور از دریاچه یخ زده بایکال

عبور از دریاچه یخ زده بایکال با ماشین مخصوص

اسنومبیل سواری

خدمات اسنومبیل سواری

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو

راهنمای فارسی زبان

راهنما فارسی زبان

لیدر همراه در تمامی طول سفر

  • مبلغ ۱۰۰۰ دلار به عنوان پیش پرداخت موقع ثبت نام پرداخت می شود که در صورت کنسل کردن از طرف مسافر غیر قابل استرداد خواهد بود و مابقی هزینه تا قبل از شروع سفر، تسویه خواهد شد.
  • هزینه تست کرونا بر عهده مسافران است
    داشتن لباس مناسب زمستانی خیلی گرم، کاپشن پر، کفش مناسب، کلاه و دستکش و …. ضروری است.
  • برای فعالیت اسنوموبیل که سردترین بخش شرایط سفر است، لباس و تجهیزات مخصوص به صورت رایگان در اختیار همسفران قرار خواهد گرفت.
  • توجه داشته باشید که امکان داشتن اتاق اختصاصی در اکولوژ و کلبه ها میسر نیست (اتاق ۳ یا ۴ نفره است)
  • هزینه عوارض خروج از کشور و همچنین ویزای روسیه (۱۲۰ دلار) بر عهده خود افراد است.
  • این برنامه یک سفر گروهی و ماجراجویانه است که همکاری همه افراد شرکت‌کننده را می‌طلبد.
  • بازدید از دریای بارنتز به شرایط جوی بستگی دارد؛ در صورت مسدود شدن جاده برنامه جایگزین انجام خواهد شد.
  • در صورت بسته شدن مرزهای روسیه، تمام سعی بر آن خواهد بود که کمترین ضرر مالی متوجه همسفران باشد. بیش از نیمی از هزینه سفر قابل استرداد است که زمان قطعی پرداخت آن از طرف کارگزار روسیه مشخص نخواهد بود.

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم!

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم!

خلاصه اطلاعات تور

خلاصه اطلاعات تور

تاریخ سفر 30 آذر تا 12 دی 1402
تعداد روزها
13 روز
بازدیدها
گشت شهری در مسکو و مورمانسک، گشت شهری در مسکو سنت پترزبورگ و ایرکوتسک، مشاهده پدیده شفق، بازدید از کشتی اتمی لنین و یادبود آلیوشا، تماشای دریاچه یخ زده بایکال در منطقه سیبری و لذت قدم زدن بر روی این دریاچه، تجربه رانندگی اسنومبیل در مسیرهای جنکلی و برفی، بازدید از دهکده سامی ها
سختی تور
هزینه ویزا
۱۵۰ دلار
هزینه پرواز
هزینه پرواز اصلی حدود ۱۲ میلیون تومان
هزینه پرواز سیبری ۲۰۰ دلار
هزینه تور
۲۱۰۰ دلار + هزینه پرواز اصلی و پرواز سیبری + ویزا
تاریخ سفر 30 آذر تا 12 دی 1402
تعداد روزها
13 روز
بازدیدها
گشت شهری در مسکو و مورمانسک، گشت شهری در مسکو سنت پترزبورگ و ایرکوتسک، مشاهده پدیده شفق، بازدید از کشتی اتمی لنین و یادبود آلیوشا، تماشای دریاچه یخ زده بایکال در منطقه سیبری و لذت قدم زدن بر روی این دریاچه، تجربه رانندگی اسنومبیل در مسیرهای جنکلی و برفی، بازدید از دهکده سامی ها
سختی تور
هزینه ویزا
۱۵۰ دلار
هزینه پرواز
هزینه پرواز اصلی حدود ۱۲ میلیون تومان
هزینه پرواز سیبری ۲۰۰ دلار
هزینه تور
۲۱۰۰ دلار + هزینه پرواز اصلی و پرواز سیبری + ویزا

برنامه تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

برنامه تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

تاریخ سفر: 30 آذر تا 12 دی 1402

تاریخ سفر: 30 آذر تا 12 دی 1402

شمالگان نام یکی از پنج مدار مهم زمین است. این مدار، مدار َ۳۳ ْ۶۶ + بر روی زمین است که مرز محدودهٔ قطبی شمال را نشان می‌دهد، جایی که حداقل در یک شبانه‌روز از سال خورشید هرگز غروب نمی‌کند. برای رسیدن به این سرزمین باید به شهر مورمانسک بزرگترین شهر منطقه شمالگان برویم. مورمانسک شهر قهرمان و به پایتخت شفق قطبی معروف است.
از جاذبه های دیگر مدار شمالگان روستای تریبرکا است که به لبه دنیا معروف است؛ روستایی که شمالی ترین نقطه متصل به کره خاکی است و در حاشیه دریای بارنتس و ساحل تخم اژدهاست. همچنین از سیبری و یکی از جذاب ترین جاذبه های آن یعنی دریاچه یخ زده بایکال نیز دیدن می کنیم. 

روزشمار تور شمالگان، شفق قطبی و سیبری

روز اول: پنجشنبه ۲۳ آذر (۲۱ دسامبر)

در ساعت ۵:۳۰ صبح به روسیه پرواز خواهیم کرد و در ساعت ۹:۱۵ دقیقه به فرودگاه مسکو میرسیم. پس از تبدیل پول و خرید سیم کارت راهی هتل مان که در بافت توریستی مسکو قرار دارد میشویم. اتاقها را تحویل میگیریم و کمی استراحت میکنیم و عصر برای گشت زنی در جاذبه های گردشگری مسکو آماده میشویم. چهره شبانه مسکو با نورپردازی های زیبایش به خصوص در زمستان بسیار دیدنی میباشد. شام را در یک رستوران روسی دورهم صرف خواهیم کرد و فرصت مناسبی است برای معارفه و آشنایی همسفران با یکدیگر.

روز دوم: جمعه ۱ دی ( ۲۲ دسامبر)

پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه می رویم تا به مورمانسک پرواز کنیم. حوالی ظهر به مورمانسک میرسیم و حدود ساعت ۱۵ عصر وارد شمالگان میشویم و پس از خرید از هایپرمارکت به سمت کلبه های تجهیزشده چوبی مان در نزدیکی شهر مورمانسک میرویم. لازم به ذکر است داخل این کلبه ها مجهز به سیستم گرمایشی هستند و در سرمای شمالگان اقامتی لذت بخش برایمان رقم میزنند. در پایان شب شانسمان برای مشاهده شفق قطبی را امتحان میکنیم.

امتحان شانس دیدن شفق قطبی در تور سیبری

روز سوم: شنبه ۲ دی (۲۳ دسامبر)

پس از صبحانه به سمت روستای تریبرکا در ساحل دریای بارنتس میرویم. تریبرکا در شمالی ترین نقطه متصل به کره خاکی قرار دارد و حس و حال بسیار و جذاب و خاص آخر دنیا را دارد. در ساحل تخم اژدها قدم میزنیم و در روبروی آبهای متصل به اقیانوس منجمد شمالی در جایی که به لبه دنیا معروف است، تاب سواری میکنیم. امشب دومین شبی است که شانس خودمان را برای مشاهده شفق امتحان میکنیم و تا نزدیکی مرز نروژ میرویم.

تریبرکا - نارون اکوتور

روز چهارم: یکشنبه ۳ دی (۲۴ دسامبر)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت دهکده سامی ها میرویم و نزد خانواده ای از این قوم قدیمی ساکن مناطق قطبی میرویم و از فرهنگها و آداب و رسومشان میشنویم و نهار محلی را میهمان این خانواده خواهیم بود. با سورتمه سواری و بازی با هاسکی ها و بازدید از گوزنهای شمالی و همچنین اسنومبیل سواری در جنگلهای برفی، روز جذابی را سپری میکنیم و به سمت کلبه هایمان باز میگردیم. تجربه جذابی از حمام روسی خواهیم داشت و شب هنگام در صورت باز بودن آسمان، برای مشاهده شفق میرویم.

روز پنجم: دوشنبه ۴ دی (۲۵ دسامبر)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت شهر مورمانسک میرویم و گشت شهری در مورمانسک آغاز خواهد شد. به بازدید از کشتی اتمی یخ شکن لنین و مجسمه آلیوشا میرویم. از نماد زیردریایی اتمی غرق شده روسیه بازدید می کنیم و همچنین از تپه ای مشرف به شهر که بخشی از توان نظامی و دفاعی این کشور بر روی آن به نمایش گذاشته شده دیدن می کنیم و سپس به سمت هتلمان در شهر مورمانسک میرویم. اتاقها را تحویل میگیرم و کمی استراحت میکنیم. عصر را برای خرید در مورمانسک میرویم و در شهر پیاده روی خواهیم داشت و آخرین شام در منطقه شمالگان را در رستوران بسیار خاص این منطقه که علاوه بر محیط بسیار دلنشینش به داشتن غذاهای خوشمزه روسی معروف است، صرف خواهیم کرد.

یخ شکن هسته ای لنین - نارون اکوتور

روز ششم: سه شنبه ۵ دی (۲۶ دسامبر)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه حرکت می کنیم تا به شهر سنت پترزبورگ پرواز کنیم. ظهر به سنت پترزبورگ خواهیم رسید و در هتل ۴ ستاره مان در مرکز شهر اقامت می کنیم. امروز تعطیلات کریسمس آغاز می شود و گشتی در سنت پترزبورگ با حال و هوای کریسمس خواهیم داشت و به تماشای کلیسای خون به ناحق ریخته میرویم که معماری آن در شب بسیار باشکوه تر به چشم می آید.

تعطیلات کریسمس در سنت پترزبورگ در تور سیبری

روز هفتم: چهارشنبه ۶ دی (۲۷ دسامبر)

پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه میرویم. آخرین عکس یادگاری را میگیریم و از منطقه شمالگان خداحافظی میکنیم و به سمت مسکو برمیگردیم. ساعت ۱۹ به مسکو میرسیم. گشت اختیاری در خیابان آربات خواهیم داشت.

روز هشتم: پنجشنبه ۷ دی (۲۸ دسامبر)

صبح ساعت ۱۱ صبح به فرودگاه ایرکوتسک خواهیم رسید. ایرکوتسک شهری در شرق سیبری است و ۶ ساعت اختلاف ساعت با سنت پترزبورگ دارد. بعد از رسیدن به ایرکوتسک به سمت دریاچه بایکال حرکت خواهیم کرد و بعد از گشت نیم روزی بر روی بایکال به محل اقامت در جزیره اولخون خواهیم رفت.

گشت در دریاچه بایکال در تور سیبری

روز نهم: جمعه ۸ دی (۲۹ دسامبر)

صبح پس از صرف صبحانه به بازدید از قسمت‌های یخ زده دریاچه که سمت شمال جزیره قرار دارند، می رویم و همچنین از غارهای یخی دیدن می کنیم. در این قسمت‌های دریاچه بایکال در زمستان مناظر بینظیری از فرم های مختلف یخ را می‌توان مشاهده کرد.

فرم های زیبای یخ در دریاچه بایکال

روز دهم: شنبه ۹ دی (۳۰ دسامبر)

صبح پس از صرف صبحانه از هتل چک اوت می کنیم و راهی قسمت های جنوبی جزیره می شویم تا حباب های گیر افتاده در لایه های یخ دریاچه را مشاهده کنیم و در صورت تمایل، میتوانیم تجربه متفاوتی از نوعی حمام روسی که شنا در میان یخها را شامل میشود، داشته باشیم. سپس راهی شهر ایرکوتسک خواهیم شد و به بازارهای محلی ایرکوتسک میرویم. این بازارها علاوه بر صنایع دستی و اجناس ازبکی، تنوع خیلی خوبی از تجهیزات اسکی و پوشاک زمستانی دارند و گرمترین چکمه های دنیا را دارند.

روز یازدهم: یکشنبه ۱۰ دی (۳۱ دسامبر)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه حرکت خواهیم کردو با پرواز به مسکو خواهیم رفت. بعد از تحویل گرفتن اتاق با توجه به اینکه پرواز طولانی و اختلاف ساعت داشتیم، نیاز به استراحت داریم. بنابراین اتاقها را تحویل میگیریم و استراحت میکنیم و شب گشتی در مسکو میزنیم.

روز دوازدهم: دوشنبه ۱۱ دی (۱ ژانویه)

باتوجه به اینکه روز گذشته به خوبی استراحت کردیم، برای گشت های امروز سرحال هستیم و این روز به طور کامل به گشت مسکو اختصاص خواهد داشت و قصد داریم آغاز سال نوی میلادی را در مسکو جشن بگیریم. پس از صرف صبحانه به میدان سرخ خواهیم رفت و نقطه صفر مسکو و محوطه میدان سرخ و کلیسای سن بازیل و کلیسای مسیح منجی دیدن خواهیم کرد. هنگام ظهر برای تماشای مراسم تعویض پست سربازان خواهیم رفت و پس از صرف نهار آماده بازدید از ایستگاه های زیبای مترو مسکو می شویم. روز آخر سفر نیز پس از شام و دورهمی به پایان میرسد.

جشن سال نوی میلادی در مسکو در تور سیبری

روز سیزدهم: سه شنبه ۱۲ دی (۲ ژانویه)

صبح پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه مسکو حرکت میکنیم و با پرواز ساعت ۱۱:۴۵ به سمت ایران بازمیگردیم. ساعت ۱۶:۳۰ به ایران میرسیم و تور شمالگان و سیبری با کوله باری از خاطرات ناب و تجربیات خاص به پایان میرسد.