تور ویتنام

narvan logo

تور شمالگان و شفق قطبی

تاریخ سفر
تعداد اجرا

اجرای پنجم

زمان شروع تور

23 آذر

30 آذر

در حال حاضر

حدود ۱۲ میلیون تومان

هزینه ویزا

هزینه ویزا

۱۵۰ دلار

هزینه تور

هزینه تور

۱۵۵۰ دلار + هزینه ویزا + هزینه پرواز

خدمات تور
خدمات هتل

اقامت در هتل و ایگلو

۳ شب در هتل ۴ ستاره مورمانسک، ۱ شب در اکولوژ سامی‌ها، ۱ شب در ایگلوهای شیشه‌ای، ۲ شب در هتل ۵ ستاره مسکو

خدمات پروازهای داخلی

پروازهای داخلی

پروازهای داخلی از مسکو به مورمانسک و برگشت

خدمات ترانسفر بین شهری

حمل و نقل های زمینی

حمل و نقل اختصاصی

وعده های غذایی

۱۳ وعده غذایی

۷ وعده صبحانه، ۴ وعده نهار، ۲ وعده شام

سورتمه سواری با هاسکی

خدمات سورتمه سواری با هاسکی

اسنومبیل سواری

خدمات اسنومبیل سواری

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو

راهنمای فارسی زبان

راهنما فارسی زبان

لیدر همراه در تمامی طول سفر

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم!

مکان های گردشگری که قرار است از آنها دیدن کنیم!

خلاصه اطلاعات تور

خلاصه اطلاعات تور

تاریخ سفر ۲۳ الی ۳۰ آذر ۱۴۰۲
تعداد روزها
8 روز
بازدیدها
گشت شهری در مسکو و مورمانسک، تجربه اقامت در ایگلوهای شیشه ای، مشاهده پدیده شفق، بازدید از کشتی اتمی لنین و یادبود آلیوشا، تجربه رانندگی اسنومبیل در مسیرهای جنکلی و برفی، بازدید از دهکده سامی ها
سختی تور
هزینه ویزا
150 دلار
هزینه پرواز
حدود 12 میلیون تومان
هزینه تور
1550 دلار + هزینه پرواز + ویزا
تاریخ سفر ۲۳ الی ۳۰ آذر ۱۴۰۲
تعداد روزها
8 روز
بازدیدها
گشت شهری در مسکو و مورمانسک، تجربه اقامت در ایگلوهای شیشه ای، مشاهده پدیده شفق، بازدید از کشتی اتمی لنین و یادبود آلیوشا، تجربه رانندگی اسنومبیل در مسیرهای جنکلی و برفی، بازدید از دهکده سامی ها
سختی تور
هزینه ویزا
150 دلار
هزینه پرواز
حدود 12 میلیون تومان
هزینه تور
1550 دلار + هزینه پرواز + ویزا

برنامه تور شمالگان و شفق قطبی

برنامه تور شمالگان و شفق قطبی

تاریخ سفر: ۲۳ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲

تاریخ سفر: ۲۳ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲

شمالگان نام یکی از پنج مدار مهم زمین است. این مدار، مدار َ۳۳ ْ۶۶ + بر روی زمین است که مرز محدودهٔ قطبی شمال را نشان می‌دهد، جایی که حداقل در یک شبانه‌روز از سال خورشید هرگز غروب نمی‌کند. برای رسیدن به این سرزمین باید به شهر مورمانسک بزرگترین شهر منطقه شمالگان برویم. مورمانسک شهر قهرمان و به پایتخت شفق قطبی معروف است.
از جاذبه های دیگر مدار شمالگان روستای تریبرکا است که به لبه دنیا معروف است؛ روستایی که شمالی ترین نقطه متصل به کره خاکی است و در حاشیه دریای بارنتس و ساحل تخم اژدهاست. همچنین از سیبری

روزشمار تور شمالگان و شفق قطبی

روز اول: پنجشنبه ۲۳ آذر (۱۴ دسامبر)

سفر شمالگان ساعت ۵:۳۰ صبح از فرودگاه امام خمینی به مقصد مسکو آغاز میشود و ساعت ۹:۱۵ صبح به فرودگاه مسکو میرسیم و بعد از پروسه ورود به کشور روسیه به سمت هتلمان در شهر مسکو حرکت خواهیم کرد. بعد از استراحت کوتاه به میدان سرخ میرویم و نقطه صفر مسکو و محوطه میدان و کلیسای سن بازیل بازدید میکنیم. همچنین از یادبود سربازان گمنام و مراسم تغییر شیفت سربازان بازدید خواهیم کرد و بعد از صرف شام در رستوران محلی روسی، به هتلمان برمی گردیم.

بازدید از میدان سرخ مسکو در تور شفق قطبی

روز دوم: جمعه ۲۴ آذر (۱۵ دسامبر)

بعد از صرف صبحانه ساعت ۱۰ به سمت فرودگاه خواهیم رفت. با پرواز ساعت ۱۲:۵۵ به شمالگان پرواز خواهیم داشت و در ساعت ۱۵:۵۵ به فرودگاه مورمانسک بزرگترین شهر منطقه شمالگان خواهیم رسید. اتاقهای هتل را تحویل میگیرم و بعد از استراحت شام را در یکی از بهترین رستوران های مورمانسک صرف خواهیم کرد.

روز سوم: شنبه ۲۵ آذر (۱۶ دسامبر)

از کشتی یخ شکن هسته ای لنین و یادبود آلیوشا که نماد مدافعان مورمانسک است، بازدید میکنیم و نهار را در شهر مورمانسک صرف میکنیم و سپس در شهر یخی پیاده روی خواهیم داشت، مورمانسک شهر قهرمان است، شهری ست که در مقابل هجوم فنلاند مقاومت کرد و گشت زنی در آن حس و حال بسیار جذابی دارد. سپس به هتل بازخواهیم گشت. شب برای شکار شفق از شهر فاصله خواهیم گرفت.

یخ شکن هسته ای لنین - نارون اکوتور

روز چهارم: یکشنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر)

در این روز به سمت روستای تریبرکا در ساحل دریای بارنتز میرویم. تریبرکا در شمالی ترین نقطه متصل به کره خاکی قرار دارد و حس و حال بسیار جذاب و خاص آخر دنیا را دارد. در ساحل تخم اژدها قدم میزنیم و در روبروی اقیانوس منجمد شمالی و در مدار ۲۹ درجه کره زمین در انتهای دنیا، تاب سواری میکنیم. امشب دومین شبی است که برای شکار شفق شانس خود را امتحان میکنیم.

تریبرکا - نارون اکوتور

روز پنجم: دوشنبه ۲۷ آذر (۱۸ دسامبر)

پس از صرف صبحانه به سمت دهکده سامی ها حرکت میکنیم. نزد خانواده‌ای از این قوم قدیمی میرویم و از فرهنگ و آداب و رسوم آنها می‌شنویم، غذای محلی‌شان را تجربه می‌کنیم و با سورتمه‌سواری گوزن‌ها و انجام بازی‌های سنتی آنها، روز پرخاطره ای را سپری می کنیم. از آنجایی که این اکولوژ زیبا در دل طبیعت بسیار دلنشین است، شب را در کلبه زیبا و مجهز چوبی اقامت می‌کنیم. اسنومبیل سواری و سورتمه سواری با هاسکی را تجربه میکنیم و شب هنگام در چادر سامی ها دور هم جمع میشویم و شام را نوش جان میکنیم و سپس برای تجربه ای خاص آماده میشویم. تجربه حمام سنتی روسها در یخبندان شمالگان. امشب سومین شبی احتمال شکار شفق را خواهیم داشت.

روز ششم: سه شنبه ۲۸ آذر (۱۹ دسامبر)

امروز، روز تجربه ای ناب در شمالگان است.بعد از اسنوبیل سواری در یکی از بهترین مناطق مورمانسک به سمت دهکده شفق میرویم و اقامتی متفاوت و خاص را در کلبه های شیشه ای در سرمای منفی منطقه قطبی، تجربه خواهیم کرد. در صورت تمایل، از تفریحات برفی نظیر اسنوموبیل و سورتمه استفاده میکنیم و شب برای شکار شفق میرویم.

شفق قطبی از درون ایگلو شیشه ای - نارون اکوتور

روز هفتم: چهارشنبه ۲۹ آذر (۲۰ دسامبر)

پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه میرویم. آخرین عکس یادگاری را میگیریم و از منطقه شمالگان خداحافظی میکنیم و به سمت مسکو برمیگردیم. ساعت ۱۹ به مسکو میرسیم. گشت اختیاری در خیابان آربات خواهیم داشت.

روز هشتم: پنجشنبه ۳۰ آذر (۲۱ دسامبر)

پس از صرف صبحانه به سمت فرودگاه حرکت میکنیم و در ساعت ۱۱:۴۵ پرواز خواهیم داشت و به امید خدا در ساعت ۱۶:۲۰ با کوله باری از خاطره و تجربه ناب به ایران میرسیم