تور ویتنام

narvan logo

راهنمای سفر به کنیا

راهنمای سفر به کنیا

فهرست مطالب

کنیا کشوری با حیات وحش معروف، قبایل عجیب و جاذبه های متنوع، بازدیدکنندگان را مجذوب خود می‌کند و آنها را بارها و بارها برای سفر به کنیا ترغیب می نماید.  کنیا جایی است که سافاری آفریقایی متولد شد و هنوز هم یکی از بهترین مکان‌های این قاره برای تماشای حیات وحش است. در تور کنیا به همراه نارون می توانید 5 حیوان بزرگ موسوم به بیگ فایو را مشاهده کنید و از پارک ملی ماسایی مارا بازدید کنید که به شما اجازه می دهد حیات وحش را بدون حصاری در اطراف حیوانات تماشا کنید و یا شاهد مهاجرت گله های میلیونی آنها در فصل مهاجرت باشید. برای راهنمای سفر به کنیا همراه ما باشید.

راهنمای سفر به کنیا

سواحل و سافاری کنیا

بیش از 40 قبیله در کشور کنیا زندگی می کنند و بسیاری از آنها آداب و رسوم اجدادی و لباس سنتی خود را حفظ کرده اند. دامداران ماسایی که خود را در شوکاهای شطرنجی می پیچند، روزها را به گله داری گاوهای خود می گذرانند. در شمال، جنگجویان سامبورو روسری‌هایی می‌پوشند که با گل‌های پلاستیکی موهیکان تزیین شده است و زنان نیز مهره های کالیدوسکوپی دور گردن خود دارند.

این جوامع با یادگیری زندگی در کنار حیات وحش، به ایجاد طرحی برای حفاظت در سراسر آفریقا، اجاره زمین به اقامتگاه های توریستی و شروع پروژه های خود برای حفاظت از طبیعت کمک کرده اند. در نتیجه در سفر به کنیا در یکی از پایدارترین مکان ها در جهان خواهید بود.

هنوز قانع نشده اید که به کنیا سفر کنید؟ دره ریفت از سراسر این کشور عبور می کند و به علفزارهای مواج می ریزد که مهد بشریت نام گرفته است. یخچال‌های طبیعی، جنگل‌های آلپی، تپه‌های شنی در حاشیه دریاچه تورکانا، همه و همه مسافران سراسر جهان را به کنیا دعوت می کنند.

شاید باور نکنید که کنیا سواحل ماسه سفیدی دارد که در اقیانوس هند قرار می گیرند. حال اگر هیجان سفر به این کشور شرق آفریقایی را دارید، با ادامه راهنمای سفر به کنیا همراه ما باشید.

بخوانید  مزارع چای سریلانکا

در کنیا چه کارهایی انجام دهیم؟

در کنیا چه کارهایی انجام دهیم؟

جاذبه اصلی کنیا مهاجرت بزرگ است؛ رویدادی که چندین میلیون حیوان وحشی و گروهی از گورخرها در ماسای مارا به راه می افتند و قبل از بازگشت به سرنگتی تانزانیا به دنبال علف تازه می گردند. از ماه جولای تا اکتبر دشت ها با وجود وایلدبیست ها سیاه رنگ می شوند اما تماشایی ترین بخش مهاجرت، گذر آن ها از رودخانه است. ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا آنتلوپ‌های بلاتکلیف، گذر خود را انجام دهند. زیرا کروکودیل‌های درنده و شیرهای در کمین، آماده شکار آنها هستند.

پارک های ملی کنیا بسیار زیاد هستند. پارک ملی آمبوسلی برای تماشای فیل‌ها عالی است؛ تساوو خانه برخی از معدود ماهی‌های بزرگ باقی‌مانده آفریقا است و مرو نسبت به پارک‌های دیگر شلوغ‌تر است.

در مورد حیات وحش که از اصلی ترین جاذبه های کنیا است، زیاد صحبت کردیم و در نظر داشته باشید که همه مسافران کنیا، فقط روی حیات وحش تمرکز نمی کنند. منطقه نیمه خشک سامبورو محل زندگی یکی از جذاب ترین گروه های بومی کنیا است. جوامع عشایری که در خانه های ساده ساخته شده از گل زندگی می کنند و بسیاری از گردشگران کنجکاو هستند که در مورد شیوه زندگی آنها بدانند.

سامبورو کنیا

پیاده‌روی در جنگل‌ها و کوه‌های Aberdare Range و پارک ملی کوه کنیا نیز یک فعالیت محبوب است. می توان از طریق سفرهای پنج یا شش روزه به کوه کنیا صعود کرد که دومین قله مرتفع آفریقا می باشد. سفر به کنیا با استراحت در یکی از سواحل این کشور در مومباسا پایان می یابد؛ پارک ملی دریایی واتامو برای غواصی و تماشای نهنگ ایده آل است. لامو به خاطر فرهنگ سواحیلی عجیب و غریب و خیابان های شنی بدون خودرو معروف است. ساحل دیانی نیز به خاطر شن های سفید درخشانش مشهور می باشد.

بخوانید  دمای بیس کمپ اورست در ماه های مختلف سال - نارون اکوتور

در کنیا کجا بمانیم؟

در کنیا کجا بمانیم؟

هرکسی که قصد سفر به کنیا را دارد، به دلیل زمان‌بندی پروازهای بین‌المللی، باید حتما یک شب را در شهر نایروبی بماند. پایتخت کنیا امروزه بسیار امن تر از گذشته است و دارای صحنه‌های مد و هنر، و رستوران‌های پرجنب‌وجوش است که عمدتاً در اطراف منطقه سرسبز کارن واقع شده‌اند، جایی که ترکیبی از هتل‌های کنیا با قیمت های متوسط تا لوکس از جمله خانه‌های مسکونی به سبک استعماری و ساختمان‌های مرتفع مدرن وجود دارد.

اگر برای اولین بار به ماسای مارا سفر می کنید، به منطقه حفاظت شده ملی بروید. جایی که کمپ های چادری مجلل در اطراف منطقه مرکزی تالک مستقر هستند. می توانید مثلث مارا را برای اقامت ساکت‌تر انتخاب کنید، اگرچه در هنگام مهاجرت حیوانات وحشی، کمپ‌های متحرک در اینجا ظاهر می‌شوند. برای یک تجربه انحصاری‌تر، مناطق حفاظت‌شده متعلق به اطراف پارک را در نظر بگیرید. منطقه سامبورو نیز برای اقامت مناسب است و پایگاه خوبی برای غرق شدن در حیات وحش و اقامت در کمپ های راحت است.

اسکان در امتداد ساحل بسیار ارزان تر است، به خصوص در لامو؛ جایی که ویلاهای خصوصی در فضای باز با یک آشپز مقیم ارائه می شود. گزینه های آپارتمان و ویلا از واتامو تا دیانی بسیار زیاد است و با کلبه‌های ساحلی روستایی و هتل‌های مجلل ترکیب شده‌اند.

در کنیا این مکان ها را از دست ندهید!

هر کسی که به فرهنگ ماسایی علاقه دارد، باید از شومپوله در منطقه کاجیادو، در جنوب نایروبی، در مرز تانزانیا دیدن کند. اینجا یکی از معدود مناطق باقی مانده از زمین های مشترک، منطقه نیمه خشک و بدون حصار برای حیواناتی است که بین پارک ملی مارا و آمبوسلی در حال حرکت هستند.

بخوانید  سافاری چیست؟

منطقه کاجیادو کنیا

البته اینحا برای افراد بومی برای تعطیلات آخر هفته مناسب تر است و گردشگران کمی به اینجا می آیند. یک سفر هلیکوپتری برای تماشای جمع شدن میلیون‌ها فلامینگو در دریاچه ناکورو می تواند عالی باشد.

 

بهترین زمان برای سفر به کنیا

برای تجربه سافاری حیات وحش و تماشای مهاجرت بزرگ جولای تا اکتبر بهترین زمان سفر به کنیا است اما اگر می خواهید از سواحل نیز لذت ببرید و یک تجربه غواصی عالی داشته باشید، ماه اکتبر تا مارس را انتخاب کنید.

 

سوالات متداول

در کنیا چگونه لباس هایی باید پوشید؟

کلاه، عینک آفتابی و پیراهن آستین بلند برای سافاری ها در وسایل نقلیه روباز توصیه می شود. رنگ‌های خنثی بهترین هستند – به خصوص اگر در حال برنامه‌ریزی یک سافاری پیاده روی هستید. به خاطر داشته باشید که برای سافاری های صبح زود که هوا سرد ساست، یک جامپر و کلاه پشمی به همراه داشته باشید.

آیا کنیا کشور امنی است؟

در کل بله. در مناطق توریستی کنترل های امنیتی شدید انجام می شود. توصیه می شود برای رفتن به مناطق دوردست شمالی کنیا، به جای سفر از طریق جاده، با هواپیما سفر کنید. درگیری های قبیله ای نیز گهگاه در منطقه لایکیپیا به ویژه در دوره های خشکسالی رخ می دهد.

چند روز برای سفر به کنیا مناسب است؟

برای لذت بردن از تمام جاذبه های اصلی کنیا، 10 روز مناسب است. سه تا چهار شب اقامت در مارا را با سفر به سرزمین های قبیله ای ماسایی ترکیب کنید تا تعادل خوبی بین فرهنگ و حیات وحش برقرار کنید و نهایتا در سواحل مومباسا، به استراحت و تفریح های آبی بپردازید. برای یک سفر عمیق در سراسر کنیا، دو تا سه هفته زمان بگذارید.

 

منابع: TheTimes

RoughGuides

LonelyPlanet

امتیاز دهید :

اشتراک گذاری محتوا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *